Jak dokumentować dostawę nieakcyzowych wyrobów z alkoholem w składzie
Szef Krajowej Administracji Skarbowej uchylił kontrowersyjną interpretację, zgodnie z którą dostawa wewnątrzwspólnotowa wyrobów nieakcyzowych zawierających w swoim składzie całkowicie skażony etanol powinna odbywać się na podstawie dokumentu e-SAD.
Przemieszczanie w ramach dostawy wewnątrzwspólnotowej gotowych wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, zawierających w swoim składzie całkowicie skażony alkohol etylowy o rzeczywistej mocy objętościowej przekraczającej 1,2 proc. objętości nie odbywa się na podstawie dokumentu e-SAD lub dokumentu zastępującego e-SAD.
Czego dotyczyła sprawa
Spółka prowadzi działalność, w ramach której zajmuje się produkcją i sprzedażą wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi (m.in. płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych, płynów do dezynfekcji rąk itp.), zawierających w swoim składzie alkohol etylowy całkowicie skażony, na podstawie rozporządzenia Komisji (WE) nr 3199/93 z 22 listopada 1993 r., o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu przekraczającej 1,2 proc. objętości.
Wyroby te klasyfikowane są do pozycji CN innych niż 2207 i 2208, tj. co do zasady do kodu CN 3820 00 00 – środki zapobiegające zamarzaniu i gotowe płyny przeciwoblodzeniowe i wysyłane są w ramach dostaw wewnątrzwspólnotowych, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy.
Wątpliwość podatnika dotyczyła kwestii obowiązku stosowania dokumentu e-SAD do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta